Showing posts with label LC60LE830U. Show all posts
Sunday, March 4, 2012
Sharp LC60LE830U Quattron 60-inch 1080p 120 Hz LED-LCD HDTV, Black
!±8± Sharp LC60LE830U Quattron 60-inch 1080p 120 Hz LED-LCD HDTV, Black
Brand : Sharp | Rate : | Price : Too low to display
Post Date : Mar 05, 2012 00:36:21 | Usually ships in 1-2 business days
  • 60-inch class (60-1/32 inches diagonal) display with full HD 1080p (1920 x 1080) resolution
  • Quad Pixel processing enables enhanced range of colors and detail; 120Hz Fine Motion Enhanced improves fast-motion picture quality
  • Enjoy music, video, and image files from USB thumb drives and networked DLNA-certified devices
  • Technical Information - Media Player Video - Standard Refresh Rate - 60 Hz; Video - Frame Refresh Rate - 240 Hz; Video - Maximum Resolution - 1920 x 1080; Video - Dynamic Contrast Ratio - 6000000:1; Video - Scan Format - 1080p
More Specification..!!